Åpenhet og ytringsfrihet – viktig i styrerommet?

«Verdien av uenighet i diskusjoner er stor, og viktig for å få den beste beslutningen. Det gjelder også i styrerommet», sier Kjersti Løken Stavrum. Kjersti er aktuell med boken «Uhørt – angsten for det frie ord». På dette temamøtet løfter hun diskusjonen om ytringsfrihet inn i styrerommet, i en samtale med styrenestor Harald Norvik.

«Det er først og fremst styreleders ansvar å skape en atmosfære av trygghet som gir rom for åpenhet i et styrerom», sier Harald Norvik. Han peker også på at i forlengelse av ytringsfrihet kommer ytringsansvar. Alle i et styrerom har ansvar for å bringe frem ulike syn, slik at den beste beslutningen kan fattes. 

 
image001
image002

Kjersti Løken Stavrum er i dag styreleder i Schibsted Media og CEO i selskapets eier Tinius-stiftelsen. Kjersti har bred styreerfaring fra en rekke selskaper og organisasjoner, og ledet den siste Ytringsfrihetskommisjonen. Hun har bakgrunn som journalist og redaktør, og er utdannet statsviter fra Universitetet i Oslo. 

Harald Norvik er en av Norges mest erfarne og meritterte næringslivs- og styreledere. Han var bl.a. konsernsjef i Equinor fra 1988 til 1999. Harald har vært styreleder i SAS, Telenor, Umoe, TV2 og på Oslo Børs. Han har også bakgrunn som styremedlem i EON og ConocoPhillips. Harald er utdannet siviløkonom fra Norges handelshøyskole. 

Temamøtet vil denne gang starte med en innledning fra Kjersti, gå over i en samtale mellom de to og etter hvert trekke inn salen for refleksjon og diskusjon.  

«Å få det beste ut av et styre betyr å slippe alle synspunkter til, hvilket ikke alltid er like enkelt», sier Kjersti Løken Stavrum. I samtalen mellom de to vil vi blant annet komme innom følgende temaer: 

  • Hvordan skape trygghet mellom styreleder og CEO, og samtidig unngå at en «buddy- relasjon» begrenser åpenheten i styrerommet?   

  • Hvordan balansere ønsket om å få en sak gjennom med å slippe frem synspunkter som kan gjøre en beslutning enda bedre? 

  • Hvilket ansvar har det enkelte styremedlem selv for å sikre at hens synspunkter kommer frem? 

  • Hvordan sikre at de ansattes representanter føler trygghet for å delta i diskusjonene med fulle rettigheter? 

  • Hvilket ansvar har valgkomiteen for å sikre at et godt styre også er sammensatt for å få frem det beste i hver enkelt? 

Møtet foregår i Gerhardsen-salen på Grand Hotel og starter som vanlig kl 16.00. Det blir enkel servering fra 15.30. 

Det vil være mulig å følge møtet digitalt. Velg "Meld på digital deltakelse". Ved digital deltakelse vil det bli sendt ut lenke i forkant.